Kurs skałkowy pełny - 6 dni

Kurs jest skierowany do osób które miały już wcześniej kontakt z wspinaczką. Szkolenie jest wstępem do uczestnictwa w letnim kursie taternickim.  Przygotowuje do samodzielnego i bezpiecznego wspinania w rejonach skałkowych niemających charakteru górskiego.  Szkolenie odbywa się w skałkach podkrakowskich – Jura Krakowsko-Częstochowska.. Ukończenie i zaliczenie kursu uprawnia do uczestnictwa w letnim kursie taternickim. Program kursu: http://pza.org.pl/szkolenie/programy/podst

Rabaty i indywidualne terminy

• Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych terminów szkolenia. Minimum uczestników – dwie osoby.
  • Przy zgłoszeniu grupy 4-osobowej rabat dla jednej osoby: 200zł.
  • Przy zgłoszeniu grupy 3-osobowej rabat dla jednej osoby: 150zł.

• w informacji zwrotnej potwierdzimy: dostępność miejsc na wybranym terminie, założymy wstępną rezerwację, prześlemy zasady potwierdzenia rezerwacji.
  • potem przesyłasz w ciągu 7 dni na wskazane konto bezzwrotny zadatek za organizację kursu w wysokości 400 zł. Brak przelewu anuluje wstępną rezerwację.
  • gdy otrzymamy Twój przelew wysyłamy do Ciebie mail z potwierdzeniem rezerwacji miejsca na kursie, fakturę za wniesioną opłatę i  informacje organizacyjne.

Noclegi

Noclegi w zakresie własnym. Polecamy:

Tematy zajęć

• wiązanie się liną z zastosowaniem uprzęży (podwójną ósemką)
  • praktyczna znajomość węzłów: kluczka, ósemka, taśmowy (równoległy), półwyblinka, wyblinka, flagowy, bloker, prusik, węzeł francuski, (opcjonalnie skrajny tatrzański, podwójny zderzakowy)
  • zwijanie i przenoszenie liny
  • dobór sprzętu do konkretnej drogi, poprawne noszenie sprzętu
  • samodzielne zakładanie punktów asekuracyjnych (kostki, kostki mechaniczne itp.)
  • wykorzystanie punktów naturalnych
  • właściwe rozmieszczanie punktów przelotowych, łączenie punktów asekuracyjnych
  • prawidłowe prowadzenie lin
  • budowanie stanowisk do wędki z wykorzystaniem punktów naturalnych, spitów/ringów, wykorzystanie stanowisk górnych do wędkowania (podwieszanie liny w łańcuchu stanowiskowym);
  • budowanie stanowisk asekuracyjnych dolnych, górnych i pośrednich
  • obsługa przyrządów asekuracyjnych w zakresie podawania, wybierania, hamowania liny oraz jej blokowania i odblokowania (przyrządy typu kubek – dowolny rodzaj)
  • obsługa przyrządów wielofunkcyjnych (np. typu ATC Guide, Reverso, Pivot itp.) na górnym stanowisku ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego odblokowywania go pod obciążeniem
  • wykorzystanie półwyblinki z karabinkiem HMS do asekuracji (wybieranie, hamowanie, blokowanie)